.

Esha Optima 20ml

Kód: 1702
Značka: eSHa
116 Kč
Skladem
Možnosti doručení
Optima je kombinací základních látek, přítomných v tropických vodách, spolu se stopovými prvky, mineráliemi, vitamíny a růstovými stimulátory. Rybky tak získávají optimální kondici a zvýšenou odolnost vůči infekcím, včetně parazitárních. Zlepšuje vitalitu, stavbu kostry, vývoj svalů, barevnost a schopnost k výtěru.

Detailní informace

Detailní popis produktu

eSHa OPTIMA je jedinečná kombinace základních složek, které se nacházejí v tropických řekách, jezerech a potocích. Tyto složky se mísí se stopovými prvky, minerály, vitamíny a přírodními stimulátory růstu a společně vytvářejí pro vaše ryby podmínky blízké přirozenému prostředí.

KDY JE VHODNÉ POUŽÍT - Ryby nepotřebují zvláštní péči jenom během nemoci, zotavení nebo karantény. Potřebují trvalou a stabilní úroveň všeobecné péče. Tato péče by měla být zaměřena na maximální odolnosti vašich ryb proti infekcím, parazitům, zraněním a nemocem. Týdenní nebo denní dávka s eSHa OPTIMA optimalizuje vaši akvarijní vodu a stav vašich ryb se zlepší. eSHa OPTIMA pomáhá minimalizovat počet ryb, které by jinak podlehly v případě onemocnění.

VÝHODY POUŽÍVÁNÍ
- Posiluje a podporuje přirozenou imunitní obranu vašich ryb proti bakteriím, parazitům a dalším nemocem.
- Snižuje stres ryb a zlepšuje jejich vývoj.
- Přispívá k úplnému zotavení po nemoci.
- Přispívá k posilení kostí a k dobrému růstu svalů.
- Napomáhá rozvoji jejich přirozených barev stejných jako v přírodě.
- Pomáhá mladým rybám ve zdravém růstu a vybarvování.
- Pomáhá nově zakoupeným rybám zotavit se z jejich slabší kondice (v důsledku přepravy).
- Zvyšuje plodnost a napomáhá při tření – dozrávání a uvolňování jiker.
eSHa OPTIMA je určena pro všechny tropické a studenovodní ryby. Přípravek nepředstavuje žádné nebezpečí pro ryby, rostliny nebo filtry.

JAK UDRŽET SVÉ RYBY V DOBRÉM ZDRAVOTNÍM STAVU? - eSHa OPTIMA zajišťuje dostatečné zásobování všemi důležitými prvky nezbytnými pro odolnost vůči chorobám, stavbu kostí, růst, vývoj svalů, vybarvování a sexuální apetit. Správné prostředí má však také významný vliv na zdraví vašich ryb. Pro trvalé zajištění zdraví vašich ryb doporučujeme pravidelnou kontrolu kvality vody, její pravidelnou výměnu, stejně jako osázení akvária vhodnými rostlinami. Přípravek eSHa OPTIMA by měl být používán vždy po aplikaci nějakých léčiv či přípravků při onemocnění ryb a to pro jejich rychlé zotavení.

MŮŽE ESHA OPTIMA POMOCI S TŘENÍM? - Ano, eSHa OPTIMA může pomoci vyvolávat tření ryb. Použití eSHa OPTIMA vytváří přirozenější prostředí, což často vede ke zvýšené sexuální aktivity, aktivnímu chování při tření a uvolňování jiker. Provedením obvyklé výměny vody (20-25 % by mělo stačit) a pak podáním standardní dávky eSHa OPTIMA může být vyvoláno tření.

DÁVKOVÁNÍ - U eSHa OPTIMA je možné využívat různých dávkování týdenní, denní nebo dávkování za účelem tření ryb - tyto dávkování nekombinujte, používejte vždy jeden režim. Pokud chcete režim změnit, použijte aktivní uhlí a vyměňte vodu.

1.Vypočítejte objem vašeho akvária. Vypočítejte pouze skutečný objem vody (odečtěte ca 10 % s ohledem k použitým dekoracím).
2.Přirovnejte objem akvária se stupnicí dávkování (metrické nebo imperiální). Přečtěte si a najděte odpovídající počet kapek potřebných pro objem akvária. Příklad: Akvárium o objemu 100 litrů (22 galonů) potřebuje 20 kapek týdně.
3.Dávkujte po kapkách eSHa OPTIMA do svého akvária tak, že láhev přidržujete dnem vzhůru a stlačujete pipetu. (20 kapek = 1 ml)

Týdenní: 20 kapek na 100 litrů jednou týdně
Denní: 1 kapka na 25 litrů

Dávkování pro tření ryb (vyvolání tření - pro 100 litrů): Nejprve vyměňte 20-25 % vody a potom: Každý týden - 20 kapek. Pokračujte po dobu prvních 2 až 3 týdnů nebo dokud se ryby nevytřou.

Všeobecná opatření během dávkování
Výměna vody

Obecně není nutné provést výměnu vody před nebo po použití eSHa OPTIMA. Existuje však několik výjimek, kdy by měla být provedena částečná výměna vody před ošetřováním akvária:

1. V případě špatné kvality vody. Pravidelné testování pomocí eSHa Aqua-Quick-Test může včas identifikovat problémy s kvalitou vody a v případě potřeby přijmout potřebná opatření.

2. Pokud jste před pravidelnou výměny vody.

3. Pokud chcete vyvolat tření (20-25 % by mělo stačit).

FILTROVÁNÍ - Můžete pokračovat ve filtrování s pomocí neadsorbčních materiálů, jako je filtrační vlna, písek, štěrk atd. Chemická "aktivní" filtrační média, jako jsou aktivní uhlí a pryskyřice, UV filtry, oxidátory, atd., mohou snížit působení eSHa OPTIMA.

PŘEDÁVKOVÁNÍ - Nedoporučuje se předávkování. ESHa OPTIMA je bezpečný přípravek (za normálních podmínek) i pokud je náhodně překročena doporučená dávka.

eSHa OPTIMA je možno bezpečné používat se všemi ostatními produkty eSHa. Nedoporučuje se kombinovat s přípravky jiných producentů, pokud výrobce výslovně neuvádí, že je to bezpečné.

DODATEČNÉ INFORMACE
Složení: rostlinné extrakty 400 mg, vitamíny a stopové prvky
Obsah balení: 20ml láhev postačující k ošetření 2000 litrů akvarijní vody

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Nabízíme legendární přípravky eSHa od holandského výrobce SEAHORSE, který se specializuje na vývoj, výrobu a nabídku akvarijních léčiv, produktů proti růstu řas, dále vitaminových přípravků pro ryby nebo prostředků pro úpravu vody a testů kvality vody.  Všechny přípravky firmy eSHa jsou tolerovány i velmi citlivými rybičkami. Sortiment zahrnuje přípravky pro sladkovodní i mořská akvária.

Nabízíme jednotlivé druhy přípravků do Vašich akvárií:

eSHA 2000 - prevence 18 různých nemocí akvarijních ryb
eSHA Exit - léčba krupičky
eSHA gdex - ochrání proti kožním i žaberním parazitům a tasemnici ryb
eSHA -ndx - působí proti parazitickým hlísticím
eSHA Protalon 707 - redukce řas v akváriu
eSHA Gastropex - spolehlivě ničí šneky v akváriu
eSHA Hexamita - hubí parazity způsobující děrovitou nemoc u terčovců
eSHA Optima - zajistí optimální kondici rybiček a zvýší odolnost vůči infekcím
eSHA Minaroll - multivitaminový přípravek pro ryby kombinovaný se stopovými prvky
eSHA Tortufit - proti zákalům vody v akváriích a pro optimální kondici vodních želv