.

PROFIPLANTS ACRIFLAVINUM

Kód: 20150413 20154365 20154765 Zvolte variantu
Značka: Profiplants
318 Kč 72 Kč 106 Kč od 72 Kč
Expedujeme do 3 - 5 pracovních dnů Expedujeme do 3 - 5 pracovních dnů Expedujeme do 3 - 5 pracovních dnů Zvolte variantu
Objem
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Možnosti doručení

Značně opomíjený, nedoceněný velmi účinný a šetrný prostředek pro akvarijní rybky, krevetky a pro líhnutí vajíček Artemia salina. Nejšetrnější způsob jak uchránit citlivé jikry při vývinu a také je velmi účinný při boji s nálevníkem. Rozhodně by neměl chybět u žádného akvária.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ve srovnání s jinými firmami je náš výrobek značně koncentrován a každý profesionální akvarista vám potvrdí, že s ním pracuje. Oproti léčivům jako je FMC nebo různé druhy chemikálií na bázi methylénové modři je totiž pro akvarijní rybky a krevetky i při silných koncentracích neškodný. Pracuje totiž tak, že zpomaluje mitotické dělení buněk.

 • Boj s nálevníkem: Nálevníky v akváriu poznáme jednoduše, jelikož je voda bílá. Je to nebezpečné z toho důvodu, že nálevníci silně spotřebovávají kyslík, a tudíž se rybí osádka dříve nebo později začne dusit. Je lépe tomuto jevu předcházet tím, že do akvária přidáme kapátkem postupně takové množství PROFIPLANTS ACRIFLAVINUM, aby voda byla jen lehce žlutá. Pokud je však již nálevník v akváriu namnožen tak, že je voda bílá, tak přidáme do akvária 1 ml acriflavinu na 10 litrů vody. Filtry necháme samozřejmě puštěny, o kolonie "hodných bakterií" při takové koncentraci nepřijdeme. Když bílé zabarvení zmizí, tak vyměníme cca 50% vody, a slabě ji obarvíme acriflavinem. Acriflavin ničí světlo, proto z akvária sám vyprchá.
 • Ošetření jiker: Vodu pro jikry ošetřujeme již před třením. Velmi slabě ji kapátkem postupně obarvujeme na světle žlutou. Každý druh jiker snese jinou dávku. Když vodu zabarvíme jasně žlutě, pak sice voda zůstane křišťálová, jikry nebudou plesňivět, k vývinu jiker však nedojde. Chce to trochu experimentování, jednotný návod neexistuje. Začněte slabou dávkou 20 kapek na 100 litrů výtěrové vody, kterou poté při dalším tření ryb případně podle potřeby zvyšujte.
 • Vývojová voda pro Artemia salina: Vedle soli a sody je často opomíjenou složkou při líhnutí žábronožky solné také PROFIPLANTS ACRIFLAVINUM. Zamezuje líhnutí škodlivých bakterií a nálevníků společně s líhnutím vajíček. Je to častá chyba začátečníků, kteří potom neúspěch při odchovu plůdku připisují například velikosti artemie, špatné vývojové vodě atd. Pokud totiž vývojovou vodu pro vajíčka artemie neošetříme, zaneseme do akvária při krmení miliony bakterií, které plůdek v krátké době zdecimují.
 • Léčení rybek: Rybky trpí většinou po přelovování různými odřeninami, které se po chvíli zaplísní. Je lépe tomuto jevu předcházet tím, že preventivně aplikujeme PROFIPLANTS ACRIFLAVINUM. Vodu obarvíme jen lehce do žluta. Po několika dnech zabarvení působením světla zmizí. Pro již napadené rybky aplikujeme dávku 10 ml na 50 litrů vody, která je pro všechny rybky i krevetky naprosto neškodná. Při silnějším napadení je lépe rybky odlovit a léčit je v malém akváriu. Tam zvedneme teplotu o 2 až 3°C, přidáme na 100 litrů vody vrchovatou lžíci soli a v nádrži nesvítíme. Sůl zapříčiní rychlejší vylučování slizu, a nemoc je rychleji potlačena.

 

Balení 50 ml, 100 ml, 500 ml - větší množství na objednávku - cca 1 - 2 dny

 

 • PROFIPLANTS ACRIFLAVINUM je i v silných koncentracích pro rybky a krevetky neškodný
 • při silném dávkování (10 ml na 100 litrů vody a více) rostliny zbrzdí svůj růst, ale nijak jim přípravek neublíží
 • tak jako všechny prostředky pro akvaristiku zamykáme před dětmi
 • při potřísnění pokožky omyjte vodou a mýdlem, skvrny na kůži samy zmizí
 • při požití vypijte velké množství vody a vyvolejte zvracení
 • do akvária s dávkou PROFIPLANTS ACRIFLAVINUM můžete sahat rukama, které si potom omyjte pod tekoucí vodou
 • pro životní prostředí je v tomto balení neškodný
 • PROFIPLANTS ACRIFLAVINUM lze kombinovat se všemi přípravky PROFIPLANTS (pokud výslovně na produktu není uvedeno jinak)
 • PROFIPLANTS ACRIFLAVINUM skladujeme vždy (!!!) ve tmě, pak vydrží i 10 let bez ztráty účinnosti

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: