.

AquaMaker 1000 ml

Kód: 996/128
Značka: EASY LIFE
435 Kč
Expedujeme do 2 - 5 pracovních dnů
Možnosti doručení

AquaMaker je silný, velmi rychle působící přípravek pro úpravu vody. AquaMaker upravuje ihned agresivní vodovodní vodu na vodu vhodnou pro tropická i mořská akvária. Tento přípravek je vhodný k použití v rifových akváriích a také se může používat pro okrasná jezírka. AquaMaker je naprosto neškodný pro všechny ryby, rostliny, korály, krevety, šneky a nepůsobí na činnost biofiltrů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

AquaMaker je silný, velmi rychle působící přípravek pro úpravu vody. AquaMaker upravuje ihned agresivní vodovodní vodu na vodu vhodnou pro tropická i mořská akvária. Tento přípravek je vhodný k použití v rifových akváriích a také se může používat pro okrasná jezírka. AquaMaker je naprosto neškodný pro všechny ryby, rostliny, korály, krevety, šneky a nepůsobí na činnost biofiltrů.
AquaMaker má mnohostranné použití:

 • Odstraňuje chlor
 • Odstraňuje chloramin
 • Odstraňuje těžké kovy jako je měď, zinek a olovo
 • Váže a detoxikuje jedovatý amoniak
 • Váže a neutralizuje toxické dusitany
 • Váže a neutralizuje toxické dusičnany
 • Zklidňuje ryby
 • Ochraňuje pokožku a žábra ryb

AquaMaker neovlivňuje v žádném případě hodnoty pH, KH a GH. Při použití v mořském akváriu nezpůsobuje žádnou aktivitu odpěňovače.


Použití

AquaMaker je ideální přípravek pro použití při výměně akvarijní vody. Používejte takové množství přípravku, které odpovídá objemu vyměněné vody a to podle předpisu. V takovém případě jsou všechny agresivní látky ihned neutralizovány.

AquaMaker může být samozřejmě používán přímo do stávající akvarijní vody. V takovém případě dávkujte množství přípravku podle celkového objemu vody v akváriu.


Dávkování

Standardní dávkování činí 10 ml na 50 litrů akvarijní vody. Před dávkováním protřepejte obsah lahve. Přípravek může mít mírný zápach po síře.


Příklad dávkování při výměně vody v akváriu za vodovodní:

Při výměně 5 věder s obsahem 10 litrů vody dávkujte do každého vědra 2 ml přípravku, vodu krátce promíchejte a ihned doplňte akvárium. AquaMaker působí téměř okamžitě. 


Příklad dávkování do akvária:
Má-li akvárium objem 100 litrů a chcete vyměnit jenom 20 litrů vody. V tomto případě dávkujte AquaMaker v množství pro celý objem akvária, tedy pro 100 litrů. Dávkujte 20ml přípravku AquaMaker.


Změna dávkování pro chloramin, chlor a koncentrace dusitanů, teplota vody.

 • Dávkujte poloviční množství standardního množství přípravku AquaMaker (5 ml pro 50 litrů) při nižších koncentracích chloru, chloraminu a amoniaku.
 • Dávkujte dvojnásobnou dávku standardního množství přípravku AquaMaker (20 ml pro 50 litrů) při vysokých koncentracích chloru, chloraminu a amoniaku.
 • Nouzové dávkování: použijte trojnásobnou dávku standardního množství přípravku AquaMaker (30 ml pro 50 litrů) při velmi vysokých koncentracích nitritů (3mg/l nebo vyšší) nebo amoniaku (1 mg/l nebo vyšší).
 • Použijte maximálně poloviční dávku standardního množství přípravku AquaMaker, jakmile teplota překročí přes 30 ºC.

Často kladené otázky


Dotaz: Může se AquaMaker používat častěji?

Odpověď: Ano, přípravek se může opět po 24 hodinách používat do akvária i bez výměny vody ve standardním dávkování.


Dotaz: Co se stane s vázaným amoniakem, dusitany a dusičnany?

Odpověď: Přípravek váže tyto sloučeniny a ty již nemohou být nebezpečné pro ryby. V biofiltru a ve dně přítomné bakterie potom tyto sloučeniny bez problému zpracují na neškodné látky.


Dotaz: V jakém případě se používá nouzové dávkování?

Odpověď: Nouzové dávkování činí trojnásobek standartní dávky a může být vždy použito, pokud stoupne koncentrace dusitanů přes hodnotu 3 ppm nabo koncentrace amoniaku přes 1 ppm.

Dotaz: Ovlivňuje AquaMaker biofiltr?

Odpověď: AquaMaker váže dusitany, dusičnany a amoniak, ale neodstraňuje tyto tyto látky. Užitečné filtrační bakterie mohou tyto potom již vázané sloučeniny dalším bioprocesem rozkládat. AquaMaker má jen velmi malý vliv na procesy funkce užitečných bakterií. To platí jak pro nitrifikační, tak i denitrifikační procesy.

Dotaz: Po použití přípravku AquaMaker vykazují testy na amoniak podivné hodnoty.

Odpověď: Výsledky tohoto testu, který je založen na Nesslerově činidle nebo salicylátech, jsou přípravkem AquaMaker ovlivňovány. Proto jsou tyto testy nespolehlivé. To je v tomto případě obvyklé u všech redukčních činidel. Proto používejte testy, které nejsou ovlivňovány redukčními činidly, nebo posečkejte přibližně 48 hodin po dávkování přípravku AquaMaker a test opakujte. Přípravek AquaMaker již po této době neovlivňuje výsledky.

Dotaz: Mohu používat AquaMaker také současně s přípravky Easy-Life Filter Medium nebo EasyStart ?

Odpověď: Přípravky Easy-Life Filter Medium nebo EasyStart musí být používány separátně od přípravků typu AquaMaker. Nejlépe dávkujte nejdříve Filter Medium nebo EasyLife, například po výměně vody. Po přidání těchto přípravků se voda zakalí. Jakmile se voda samovolně krystalově vyčistí, bez problému mohou být dávkovány také jiné přípravky. Proto vždy vyčkejte na vyčištění vody. Přípravky Filter Medium a EasyLife mohou být dávkovány současně.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: