.

Chraňte přírodu a její krásu pomocí produktů Ocean Nutrition

Již 15 let jsme výhradním dovozcem prémiových akvarijních krmiv značky Ocean Nutrition. U příležitosti tohoto výročí bychom Vám rádi připomněli pár informací z historie této značky.

Představte si, že jednoho dne roku 1982 měl vášnivý akvarista sen - zachování krásného akvária s nádherně vybarvenými rybami, korály a vodním životem. V těch dobách bylo známo jen velmi málo o podvodním světě. Potrava pro akvarijní ryby díky tomu nebyla dostatečně kvalitní, což mělo za následek, že ryby ztrácely chuť k jídlu i hezké barvy a sen vášnivého akvaristy se stal náhle rozčarováním.

Vášnivý akvarista se ale nevzdal a začal pečlivě pozorovat ryby okolo mořských útesů a vytvořil seznam jejich přirozené potravy. Snažil se vytvořit krmivo, které by se co nejvíce podobalo jejich přirozené potravě, čímž by zabezpečil jejich zdraví, vitalitu a vybarvení.

Toto se stalo před 37 lety v USA a vedlo ke vzniku společnosti Ocean Nutrition. V současné době je Ocean Nutrition mezinárodně uznávanou společností vyrábějící rybí krmivo. Má více než 500 zaměstnanců, továrny a pobočky v Americe, Evropě a Asii. Produkty této společnosti se vyváží do více než 85 zemí světa. Díky produktů Ocean Nutrition miliony vášnivých akvaristů mají doma v akváriích krásně vybarvené a zdravé ryby.

POSLÁNÍ SPOLEČNOSTI OCEAN NUTRITION

Společnost Ocean Nutrition se nikdy neodklonila od původního cíle vytvořit krmiva té nejvyšší kvality pro mořské i sladkovodní ryby. Originální koncpet má kořeny v dávných dobách chovu tropických ryb a jejich kultury. Cílem vždy bylo vytvořit krmivo, kterým se tropické akvarijní ryby živí v jejich přirozeném prostředí. 

Rozhodně to není snadný úkol, ale biologové nalezli vhodné dostupné náhrady za mnoho drobných bezobratlých tvorů, vajíček a planktonů, které jsou běžnou potravou tropických akvarijních ryb. Složení krmiv se po léta vyvíjelo, pečlivě vylepšovalo a díky čerstvějším surovinám se přiblížilo přírodním zdrojům potravy. Použití čerstvých produktů v krmivech je standart pro všechny výrobky Ocean Nutrition.

Dnešní filozofie Ocean Nutrition je vyvinout krmení pro sladkovodní i mořské ryby s nejvyššími možnými nutričními hodnotami. Unikátní je i přístup společnosti, kdy hlavním mottem je: Chraňte přírodu a její krásu za pomocí krmení.

ZÁKAZNÍCI

Ocean Nutrition je maximálně oddán akvaristům a komplexní potřebě ryb, které chovají. Společnost zásobuje bezpočet veřejných akvárií jakož i výzkumné ústavy a zoologické zahrady po celém světe. Mají pro ně nutriční řešení postavené na Artemii, obohaceném vířníku a mražených krmivech. 

Léta zkušeností s těmito institucemi reprezentuje neuvěřitelnou zásobu informací o sladkovodních i mořských organismech, které jsou pro Ocean Nutrition, neocenitelné při výrobě nových produktů. Navíc výborné vztahy s těmito institucemi přispěly k oboustranným úspěchům.

PRODUKTY OCEAN NUTRITION

Ocean Nutrition je také známá jako dodavatel velmi kvalitních cyst Artemií, které pocházejí z Velkého Solného jezera v Utahu (USA). Díky velmi blízkým vztahům s akvakulturním průmyslem má společnost k dispozici kvalitní zdroje Artemie i technologii k jejímu zpracování. Po důkladné analýze je Artemie plněna do aluminiových sáčků nebo plechovek. 

Brine Shrimp Eggs in sea salt PREMIX obsahuje přesný poměr mořské soli a cyst Artemií, tak aby koncový uživatel měl co nejméně práce s přípravou líhnutí Artemie.

Extrudovaná krmiva (vločky, pelety, plátky) jsou vždy vyráběna z nejčerstvějších surovin jako např.  krill, čerstvé ryby, škeble, jikry, česnek atd. Pomocí studeného extrudování za nízkých teplot se následně z husté směsi čerstvých surovin vytváří vločky (pelety, plátky), které mají zachovány veškeré nutriční hodnoty.

S dalšími produkty Ocean Nutrition vás seznámíme v dalším článku.

 

Zdroj úvodního obrázku: http://www.oceannutrition.eu/en/pic-of-the-month.aspx