.

Ocean Nutrition

Chraňte přírodu a její krásu pomocí produktů Ocean Nutrition                    

Představte si, že jednoho dne roku 1982 měl vášnivý akvarista sen. Zachování krásného akvária s nádherně zbarvenými rybami, korály a vodním životem. V těch dobách bylo známo jen velmi málo o podvodním světě a tím i protrava pro ryby nebyla dostatečně kvalitní, což mělo za následek, že ryby ztrácely chuť k jídlu i hezké barvy a sen se stal náhle rozčarováním.

V ten moment začal vášnivý akvarista pečlivě pozorovat ryby okolo mořských útesů a vytvořil seznam jejich přírodní potravy. Snažil se vytvořit krmivo, které by se co nejvíce podobalo jejich přirozené potravě a tím chránil život a krásu v jeho mořském akváriu. Aby mohl zachovat jeho korály živé, ryby zdravé, vitální a krásně zbarvené.

To se stalo před 29 lety v USA a vedlo ke vzniku Ocean nutrition. V současnosti je O.N. mezinárodně uznávanou firmou vyrábějící rybí krmivo. Má více než 100 zaměstnanců, továrny a pobočky v Americe, Evropě a Asii. O.N. produkty se vyvážejí do více než 80 zemí světa. Mezitím tisíce nadšenců prožívá tento originální sen o zachování jejich vzácných mořských ryb, které krmí produkty O.N.

Poslání

Společnost O.N. se nikdy neodklonila od původního cíle o vytvoření nejčerstvějšího krmiva té nejvyšší kvality pro mořské i sladkovodní ryby. Originální koncept má kořeny v dávných dobách chovu tropických ryb a jejich kultury.  Cílem bylo vytvořit krmivo, kterým se korálové ryby živí v jejich přirozeném prostředí. Nebyl to snadný úkol, biologové museli nalézt vhodné dostupné náhrady za mnoho drobných bezobratlých tvorů, vajíček a planktonu, které jsou běžnou potravou těchto krásných a exotických ryb. Složení krmiv se po léta vyvíjelo pečlivě vylepšovalo a díky čerstvějším surovinám se přiblížilo přírodním zdrojům jako jsou korálové útesy samy. Použití čerstvých mořských produktů v krmivech je standart pro všechny výrobky O.N.

Dnešní filozofie O.N. je vyvinout nejlepší nutriční složení pro mořské i sladkovodní ryby jako i inovovaný a unikátní přístup, který je důležitý k naplnění cílů O.N – Pomáhat a chránit krásu pomocí produktů O.N.

Zákazníci

O.N. je maximálně oddán akvaristům a komplexní potřebě ryb, které chovají. Firma zásobuje bezpočet veřejných akvárií jakož i výzkumné ústavy a Zoo po celém světě. Mají pro ně nutriční řešení za pomocí Artémie, obohaceného vířníka a mraženého krmiva.

Léta zkušeností s těmito institucemi reprezentuje neuvěřitelnou zásobu informací o mořských i sladkovodních organismech, které jsou pro O.N. neocenitelné při výrobě nových produktů. Navíc, výborné vztahy s těmito institucemi přispěly k oboustranným úspěchům.

Produkty O.N:

O.N. je také známá jako dodavatel velmi kvalitních cyst Artérií, které pocházejí z Velkého Slaného jezera v Utahu (USA). Díky velmi blízkým vztahům s akvakulturním průmyslem máme k dispizici kvalitní zdroje Artemie jako i technologie k jejich zpracování. Po konečných analýzách v laboratoři jsou cysty plněny do aluminiových sáčků nebo do tradičních plechovek. Brine Shrimp EGGS SUPER SALT MIX obsahuje mořskou sůl a cysty Artémie připravené k líhnutí. O.N.mořské řasy jsou sušeny na slunci, nikoliv pražené, proto jsou zachovány vitamíny i přírodní barviva, jenž přispívají k rozmanitosti stravy a pomáhají stimulovat přirozené krmné návyky u mnoha mořských ryb. Také posilují imunitu a podporují chuť k jídlu a to díky česneku, který je přidáván do mořských řas.

Extrudované rybí krmivo nabízí kompletní výběr pro mořské ryby, Cichlidy, peletky pro ryby živící se u dna jako i krmivo krevet. SOFT AND MOIST MARINE PELLETS s česnekem je jedno z nejúspěšnějších krmiv ve světě. O.N. používá čerstvé ingredience jako: krill, čerstvé ryby, škeble, jikry, česnek… a pomocí studeného extrudování za nízkých teplot, které zaručuje minimální ztrátu vitamínů, přírodních barviv a minimalizuje denaturaci přírodních mořských proteinů se z nich vyrábějí perfektně tvarované peletky. Nakonec jsou naplněny do aluminiových sáčků pomocí nitrogeniu pro maximální čerstvost a aby se předešlo oxidaci.

FORMULA FLAKES jsou na trhu známy jako vynikající druh vloček vysoké kvality. Tajemství spočívá v užití čerstvých ingrediencí jako rybí filety, čerstvé škeble, olihně, mořské řasy, spireina, rybí vajíčka. Vše smícháno do husté směsi, která je potom pečena na nízké teploty a následně rychle ochlazena. Výsledkem jsou velké a kvalitní kousky vloček, které mají pronikavé aroma jako přírodní krmivo. Navíc obsahuje všechny výživné látky, které jsou nezbytné pro vaše ryby.

O.N. také představil několik velmi specializovaných krmiv jako (Discuss Pelets, Shrimp, Wafers, Betta Pro) které poskytují specifické řešení pro náročnější druhy ryb.

Vytvořili jsme specializované krmiva, které by uspokojily nutriční požadavky ryb a tím pomohly k uskutečnění našeho poslání – Chránit přírodu a krásu pomocí produktu Ocean Nutrition.

Zdroj: Akvárium živě 01/2013