.

Sušené rybičky 40 g

Kód: 2973
26 Kč
Skladem
Možnosti doručení

Pamlsek a krmivo pro psy a kočky. Krmivo pro větší akvarijní ryby, vodní želvy a terarijní živočichy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Přírodní produkt ekologického původu.

  • Charakteristika :  Sušený mix různých druhů drobných, mořských rybiček.

    Sušené rybičky vznikají sušením jejich celých těl a to velmi šetrně proudícím vzduchem, při teplotě do 45 °C po dobu asi 2 dnů. Tím je zachována velká část jejich nutriční hodnoty, tzn. vitamínů, enzymů a ostatních biologických složek. 

  • Možnosti použití: Sušené rybičky se dají použít buď jako pamlsek, nebo doplněk ke krmné dávce pro kočku. Nejde úplně o klasické krmivo, ale o chuťově atraktivní surovinu. Proto jej nepoužívejte místo krmiva k zasycení kočky, ale jen k obohacení krmné dávky.

Jak rybičky podávat:  Obvykle se sušené rybičky používají jako pamlsek, nebo doplněk výživy v suchém stavu. Doporučujeme pro zvýšení chutnosti i výživné hodnoty zalít rybičky lososovým olejem a to asi 5 - 8 % z použité hmotnosti rybek. Výborné je zalít rybky dopředu, do zásoby na cca 1-3 dny a uložit v lednici. Nasají olej do sebe a jsou pak opravdu vynikající pochoutkou. Když není čas, stačí pak i těsně před zkrmením prolít lososovým olejem.

Pro ještě větší zvýšení chutnosti pro kočku je dobré rybičky namočit do teplé vody, nebo vývaru z masa na 2 až 4 hodiny. Namočené, měkké rybičky uvolní do vody rybí aroma. Nálev slejete a promísíte rybičky ještě lososovým olejem. Získáte zdravou a velmi atraktivní pochoutku, či doplněk stravy. Namočení rybek je také vhodná alternativa krmení pro staré kočky s poškozenými zuby.

  • Dávkování:  Sušené rybičky odpovídají čtyřnásobku původní hmotnosti rybek v syrovém stavu. Proto při podávání do krmné dávky počítejte množství z původní hmotnosti syrového masa. Krmná dávka syrového masa by měla být asi 3 až 5% hmotnosti kočky na den.

Analýsa: protein 51%, tuk, tuk 10%, vláknina 5%, popel 12%

Doplňkové parametry

Kategorie: Pamlsky, vitamínové doplňky, podpůrné prostředky pro kočky
Druh masa: rybí
Druh pamlsku: Sušené

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: