.

PROFIPLANTS Junior SUBSTRATE 2.5 L

Kód: 65212548
Značka: Profiplants
83 Kč
Skladem
Možnosti doručení

Zásobní spodní substrát pro akvarijní rostliny z nepájeného jílu a dalších velmi výživných složek. Obsahuje všechny potřebné mikro a makroprvky pro kořenovou výživu akvarijních rostlin.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tento substrát je určen pro akvaristy, kteří nechtějí vydávat mnoho peněz za pečené substráty. Jedná se o nepečený substrát určený pod písek, kterého by mělo být minimálně 2 - 3 cm. Pro vodní živočichy je samozřejmě naprosto neškodný, a je vhodný i pro velmi náročné akvarijní rostliny.

Návod pro správnou práci se substrátem:

Do prázdného akvária bez vody dáme potřebné množství substrátu, které by mělo být na výšku přibližně 2 - 3 cm.  Čím více substrátu dáme, tím déle bude akvarijní rostliny vyživovat. Do substrátu je zcela zbytečné přidávat jakékoliv další výživné komponenty, protože jimi už je substrát doslova nabitý. Substrát zasypeme pískem ve vrstvě alespoň 3 cm a potom teprve napouštíme vodu - nejlépe na talířek umístěný v akváriu, aby se substrát nevyplavoval. Prvních několik dní je dobré vyměnit alespoň trochu vody, protože některé živiny uniknou do vody při sázení rostlin. Zhruba po roce až dvou letech bude substrát již částečně vyčerpaný a proto je vhodné jej oživit hnojivy typu jílové kuličky, výživné granule a podobně.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: