.

HOBBY Zeolith 12 l

Kód: 7062006000000
Značka: HOBBY
926 Kč
Expedujeme do 3 - 5 pracovních dnů
Možnosti doručení

Pevný přírodní kámen s mnoha póry, dutinami a kanálky vhodný pro všechna akvária, ale také jako podestýlka pro kočičí záchody apod. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zeolith je krystalický filtrační silikát, tzn. pevný přírodní kámen s mnoha póry, dutinami a kanálky vhodný pro všechna akvária, ale také jako podestýlka pro kočičí záchody apod. 

Tento typ kamene působí absorpčně, takže elektrostaticky přitahuje díky dutému prostoru jedovaté látky a produkty hniloby. Zeolith podporuje rychlou kultivaci bakterii, zabraňuje růstu řas a slouží jako iontový výměník a katalyzátor. Velmi praktické je použití filtračního materiálu v siťovém sáčku HOBBY DUPLA. 

Obsah balení: 12 l

Velikost jednotlivých kamínků: 8 - 16 mm

Zeolit jako podestýlka do toalety pro kočky

Jedná se o minerál, který se bude líbit Vám i Vaší kočičce. Používá se stejně jako běžné stelivo do kočičí toalety. Jeho výhodou je, že neobsahuje  barviva, parfemace ani další chemické přísady. Neulpívá na kočičích packách a nezpůsobí alergickou reakci ani Vám ani Vaší kočce. Při použití Zeolit podestýlky bude Vaše kočka svůj kočičí záchodek navštěvovat mnohem radši, než kdy dřív.

Kromě toho, že výborně odstraňuje nepříjemné pachy a vysušuje vlhkost z exkrementů, dovede také udělat hygienické prostředí v toaletě, kde poté zabraňuje tvorbě patogenních bakterií, plísní roztočů a parazitů.

 

Zeolit v akvaristice

Zeolit lze nasypat také do akvária, kde zvládne vodu zbavit těžkých kovů i dusitanů, zachycuje hrubé nečistoty  a napomáhá proti zápachu. Síť pórů na jeho povrchu udržuje užitečné bakterie, které se uvnitř zvládnou množit a zajišťují tak stabilní prostředí bez výskytu řas a nežádoucích látek. Zároveň vodu změkčuje a okysličuje.

Lze ho použít dvěma způsoby:

  •  jako součást substrátu na dně akvária
  •  nebo do filtru

Oproti obyčejně používanému křemičitému písku má zeolit mnohem vyšší čisticí účinek, a to právě díky již zmíněným pórům, do kterých se nečistoty zachytávají. Vodu udržuje čirou, bez zákalu. Nefunguje ale pouze "na oko" (zamezení zákalu, do určité míry zamezení růstu řas aj.), s jeho použitím je voda čistá biologicky, hodí se proto i pro akvária s choulostivějšími druhy ryb a krevet.  

 

Použití Zeolitu do terária nebo do klece

Zeolit má skutečně široké využití a jeho schopnosti se dají uplatnit i v teraristice nebo chovu ptactva při použití jako vrstva na dno.

Umí skvěle pohlcovat vlhkost, čímž zabraňuje tvorbě plísní a šíření bakterií, parazitů a roztočů. Neulpívá na tlapkách, srsti ani peří, chovaným zvířatům dokonce pomáhá při čištění.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: