.

Řasokoule - II. jakost - různé velikosti

Kód: 999999
19 Kč 17 Kč bez DPH
Skladem

Pomoz řasokoulím, které utrpěly malé zranění, když je pěstovali. Mohlo se také stát, že neměly vhodné podmínky při přepravě a některým to částečně ublížilo. Jsou to ale živé organismy, které jsou schopny se zotavit, spravit svůj vzhled, pěkně srůst do kuličky a dělat Vám radost!

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Je nám líto řasokoulí, které nevypadají tak pěkně, jako na fotografiích, Vám ne? Jedná se o mechové koule různých velikostí, které mají malou vadu, částečnou změnu barvy nebo skvrny, ale přesto jsou to živé organismy, které jsou schopny se zotavit!

Jsou to řasokoule, které utrpěly malé zranění, když je pěstovali. Mohlo se také stát, že neměly vhodné podmínky při přepravě a některým to částečně ublížilo. 

Myslíme si, že by byla škoda zbavit se jich vyhozením do místního potůčku. Mohly by přece někomu doma udělat radost. Vybíráme pouze ty řasokoule, které mají možnost žít dál. Nikdo není dokonalý, stejně jako naše řasokoule II. jakosti. Jsou jiné, originální a budou Vám vděčné za to, když jim poskytnete nový domov. Když se o ně budete pěkně starat, oplatí Vám to - časem se zase jejich vzhled spraví a budou zase celé krásně zelené a kulaté. 

Péče o řasokouli II. jakosti je stejná jako o zdravou řasokouli. Vodu nijak nehnojíme a  měníme ji jednou za dva týdny. Snažíme se mít řasokouli na slunném místě, ale zároveň zabraňujeme tomu, aby se voda v akváriu oteplila. Někdy je potřeba se s řasokoulí trošku pomazlit, poválet ji, aby měla kulatý tvar a lépe srůstala jednotlivá vlákna, která mohla být narušena. Menší řasokoule můžete k sobě svázat tenkou nití. To samé lze provést s větší řasokoulí která se lehce rozpadá. Tím jí zajistíme, že za několik týdnů kompletně sroste. 

Mechové koule II. jakosti lze použít také jako levnou variantu dekorace do akvária na aquascaping, lze je zakomponovat do akvária tak, aby nešly vidět postižené části. Lze také použít do jezírek.

Řasokoule posíláme v pytlíčku bez vody, transport jim nijak neuškodí. Posíláme však pouze při venkovních teplotách nad 0°C , abychom předešli riziku umrznutí - přeci jen se jedná o rostlinu, která může v mrazu umrznout. 

Věříme, že se najdou dobré duše, které budou mít zájem postarat se o malé zelené kuličky, které nesplňují dokonale všechny požadavky na kvalitní vodní mechovou rostlinu, kterou standardně prodáváme. 

Velikost řasokoulí II. jakosti: 1 - 7 cm

Vhodná teplota pro pěstování řasokoulí: 5 - 28 °C

Doporučené PH: 6 - 8

Doporučená tvrdost vody: 2 - 11 °dGH, daří se jí zejména v měkké vodě, ideální je tedy voda dešťová, nebo převařená

Umístění: rostlina se skvěle hodí do popředí, případně do středu nádrže či jezírka. Nikterak se nesází ani nepřivazuje. Do akvária ji lze uložit kdekoli, nejlépe tam, kde bude mít dostatek světla

Údržba: je vhodné ji jednou za dva týdny propláchnout, aby se zbavila nahromaděných nečistot a zároveň ji převalit a lehce pomačkat tak, ať si zachová kulovitý tvar

Rozmnožování: řízkováním, dostatečně velká koule se může rozdělit na menší části

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
MM Avatar autora | 21.7.2021
Spokojen