.

Test Nitrat (NO3-) 20 ml Dusičnany

Kód: 1006/20M9
139 Kč 115 Kč bez DPH
Skladem
Možnosti doručení
Test stanoví obsah dusičnanů ve vodě pomocí barevné stupnice v rozsahu 0 - 160 mg NO3- /l. Vyšší obsah dusičnanů ve vodě podporuje růst sinic a řas.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Test je určen jak pro sladkou tak pro mořskou vodu.

Test stanoví obsah dusičnanů ve vodě pomocí barevné stupnice v rozsahu 0 - 160 mg NO3- /l. Obsah dusičnanů je důležitým ukazatelem kvality vody. Balení vystačí na 55 stanovení mg NO3- / l vody.

Dusičnany jsou výsledkem aktivity specializovaných bakterií (nitrifikační bakterie rodu Nitrobacter), které převádějí dusitany na dusičnany a ukončují tak proces mineralizace organických látek ve vodě. Dusičnany se obecně považují za netoxické. Jejich negativní vliv na organismus dospělých ryb byl prokázán až při koncetracích nad 20 mgNO3/l. U plůdku je ideální koncetrace do 10mg NO3/l. Vyšší obsah dusičnanů ve vodě podporuje růst sinic a řas.

 

Co dělat?

 

Nadměrnou koncetraci dusičanu snížíme

 

  1. postupnou výměnou vody
  2. úpravou režimu krmení (krmíme tolik, aby potrava nezůstala nespotřebována na dně akvária, radší méně a vícekrát)
  3. čištěním filtrů 

 

Tímto postupem docíléme toho, abychom drželi obsah dusičnany stabilně pod 10 mg/l.

 

Pravidelně měříme obsah dusíkatých látek ve vodě. Dusitany – denně, Amoniak – 2x za týden a dusičnany 1x za 14 dní. Při výměnách vody použijeme přípravek Aqua regulátor

 

 

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
LK Avatar autora | 28.5.2020
K ničemu, raději si připlatit a koupit kvalitnější test(už jsem tak udělal-tetra test), proto mám porovnání. Čistá pitná voda s kohoutku(stanovnice), kde jsem výčet, že by měla mít 1,2mg/l dusičnanů se mi obarvila úplně do červena(50,možná i více) ????????

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: